Kominy ze stali nierdzewnej SPIROFLEX

W przypadku każdej budowy trzeba rozwiązać kwestię emisji spalin. Idealnym rozwiązaniem dla domów rodzinnych, domków letniskowych, chat oraz innych obiektów są wysokiej jakości kominy ze stali nierdzewnej. Do największych atutów tego rodzaju kominów należy prosta instalacja, bezpieczeństwo i długa żywotność. Kompleksową realizacją budowy kominów ze stali nierdzewnej systemu SPIROFLEX zajmuje się firma MBTerm-kominki.

Kominy ze stali nierdzewnej zapewniają doskonałą izolację cieplną i kumulują ciepło już na bardzo niskim poziomie. Dzięki temu rura spalinowa szybko się ogrzewa i we wkładzie kominkowym pozostaje tylko mała ilość spalin. Kominy ze stali nierdzewnej są bardzo proste w instalacji. Mogą być mocowane na fasadach lub wbudowane do obiektu. Są świetnym rozwiązaniem również przy rekonstrukcji starszych systemów kominowych. Charakteryzują się wysoką jakością, bezpieczeństwem i modnym wyglądem. Dzięki swoim właściwościom są idealnym rozwiązaniem również dla domów pasywnych lub energooszczędnych. Mogą służyć do odprowadzania spalin z kominków i pieców kominkowych na paliwa stałe, jak również z urządzeń na paliwa ciekłe lub gazowe.

Spółka MBTerm-kominki jest importerem kominowych systemów SPIROFLEX ze stali nierdzewnej. Chodzi o jednopłaszczowe wkłady kominowe oraz izolowane systemy kominowe wewnętrzne i zewnętrzne. Rury spalinowe ze stali nierdzewnej są odpowiedne do wszystkich rodzajów kominków.

Komin izolowany KK 0,6

Systemowe kominy SPIROFLEX z oznaczeniem KK 0,6 mają wszystkie części wykonane z nierdzewnej blachy wysokiej jakości o grubości 0,6 mm a 0,8 mm w zależności od średnicy. Obudowa jest również z błyszczącej nierdzewnej blachy o grubości 0,5 mm. Długą żywotność i trwałość połączeń zapewnia spawanie w atmosferze ochronnej. Izolacja ma 40 lub 50 mm grubości. Powyższe kominy mogą być mocowane na fasadach lub wbudowane do obiektu.

Systemowe kominy KK 0,6 są przeznaczone do odprowadzania spalin z poniższych rodzajów paliwa:

 • olej opałowy
 • gaz ziemny
 • gaz węglowy
 • propan butan
 • drewno
 • Powyższy system jest lekki i prosty w montażu. Jego instalacja jest szybka i przyjazna cenowo. Częścią systemu jest cały rząd łączników, dzięki którym montaż jest szybki i wygodny. Izolowane kominy KK 0,6 działają od razu po montażu. Na życzenie klienta można powierzchnię komina pokolorować farbą proszkową. Do wyboru są odcienie z palety RAL.

  Komin izolowany KK 1,0

  Również komin izolowany KK 1, 0 można umieści na fasadzie lub w pomieszczeniu. Wszystkie części izolowanych kominów oznaczone KK 1,0 są wykonane z wysokiej jakości blachy nierdzewnej o grubości 1,0 mm. Również obudowa jest wykonana z nierdzewnej blachy o grubości 0,5 mm. Również tutaj wszystkie połączenia są spawane mechaniczne w atmosferze ochronnej, dzięki czemu są wytrzymałe i mają długą żywotność. Grubość izolacji wynosi 40 lub 50 mm. Na poszczególnych częściach o długości 100 mm znajdują się złącza, które zapewniają szczelność i trwałość również przy wysokich temperaturach.

  Systemowe kominy KK 1,0 są przeznaczone do odprowadzania spalin z poniższych rodzajów paliwa:

 • olej opałowy
 • gaz ziemny
 • gaz węglowy
 • propan butan
 • drewno
 • węgiel
 • koks
 • Do atutów systemu kominowego SPIROFLEX oznaczonego KK 1,0 należą niska waga, prosta manipulacja, wysoka wariabilność oraz fakt, że montaż można wykonać również w mniejszych przestrzeniach. Kolejnym atutem jest bardzo szybki i bezproblemowy montaż, po którym od razu można zacząć korzystać z komina. Ten rodzaj komina jest odpowiedni do pionowych rur spalinowych np. w bungalowach. Nie musi być wyposażony w trójnik typu T, dzięki czemu jego cena jest znacznie niższa.