Inwestycja do komina i wkładu kominkowego

Kominek lub piec kominkowy z wkładem kominkowym lub bez są nie tylko modnym dodatkiem, ale mogą służyć do ogrzewania całego domu, tworząc wyjątkową ciepłą rodzinną atmosferę. Jednak zawsze trzeba pamiętać o usuwaniu spalin. Odpowiednim rozwiązaniem dla domów rodzinnych, domków letniskowych lub chatek są odporne kominy ze stali nierdzewnej, które są łatwe w instalacji, bezpieczne i mają długą żywotność.

Komponenty kominów ze stali nierdzewnej

Kominy ze stali nierdzewnej

Komin jest bardzo ważnym elementem systemu grzewczego, który w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo, oszczędności oraz skuteczność ogrzewania. W przypadku gdy komin jest zbudowany z odpornego, jakościowego materiału, inwestycje szybko się zwrócą. Jeśli do tej pory korzystałeś z ogrzewania gazowego, najpierw stwierdź czy twój komin jest przystosowany do odprowadzania spalin z paliw stałych, ponieważ właśnie w przypadku spalania paliw stałych trzeba zwracać znaczną uwagę na jakość komina i innych elementów kominowych.

Kominy wykonane z odpornej na wysokie temperatury stali nierdzewnej odpowiednie do wszystkich kominków i piecy kominkowych dokładnie spełniają potrzebne kryteria. Zapewniają doskonałą izolację cieplną i kumulują ciepło już na bardzo niskim poziomie. Dzięki temu rura spalinowa szybko się ogrzewa i we wkładzie kominkowym pozostaje tylko mała ilość spalin.

Kominy ze stali nierdzewnej są lekkie i mogą być wykorzystane praktycznie wszędzie. Są idealnym rozwiązaniem także przy rekonstrukcjach starszych systemów kominowych. Mogą być mocowane na fasadach lub wbudowane do obiektu. Charakteryzują się wysoką jakością, bezpieczeństwem i modnym wyglądem. Dzięki swoim właściwościom są idealnym rozwiązaniem również dla domów pasywnych lub energooszczędnych. Mogą służyć do odprowadzania spalin z kominków i pieców kominkowych na paliwa stałe, jak również z urządzeń na paliwa ciekłe lub gazowe.

Obudowa wkładu kominkowego Unico Nemo

Wkłady kominkowe Unico

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji komory spalania zostały osiągnięte świetne wyniki energetycznych parametrów ( większa moc, skuteczność), czystość spalin i czystość szyby. Wkłady kominkowe Unico występują w kilku wariantach. Ciało wkładów kominkowych Unico jest wykonane ze stali bardzo wysokiej jakości, która zapewnia odporność i szczelność konstrukcji. Cały piec jest pokryty panelem ognioodpornym, który umożliwia osiągnięcie wysokiej mocy przy relatywnie małych rozmiarach. Dokładność i estetyka ciętej laserowo stali sprawia, że kominek ma bardzo atrakcyjny wygląd i pasuje zarówno do nowoczesnego, jak również rustykalnego stylu. Wkłady kominkowe Unico są bezproblemowe w użytkowaniu, skuteczne i dzięki temu idealne dla klientów, którzy kładą nacisk na użyteczność, funkcyjność i świetną moc cieplną.

 Wkład kominkowy Unico Dragon

 

 

 Wkład kominkowy Unico Nemo

 

Bezrusztowe wkłady kominkowe Unico Dragon (konwekcyjne) i Unico Nemo (z płaszczem wodnym)

Bezrusztowe wkłady kominkowe Unico Dragon

Wszystkie wkłady kominkowe Dragon mogą posiadać specjalne akumulacyjne części, które zwiększają efektywność kominków. W celu zwiększenia skuteczności wkładu kominkowego i poprawienia parametrów ekologicznych, powietrze trzeciorzędowe jest przepuszczane do komory spalania kanalikami umieszczonymi w tylnych rogach wkładu kominkowego. W celu uproszczenia obsługi, dostęp do mechanicznych części rozdzielacza powietrza został umieszczony na zewnątrz wkładu. Zewnętrzne przewody wentylacyjne mogą być montowane w prawo, w lewo lub w tylnej części.

Bezrusztowe wkłady kominkowe Unico Nemo

Bezrusztowe wkłady kominkowe Nemo mają specjalnie zaprojektowaną 100% szczelną komorę spalania, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia mocy i skuteczności przy minimalnym zanieczyszczeniu szyby. W przypadku wkładów kominkowych Nemo z prostym szkłem można wybrać wygląd ramki, kolor, wygląd uchwytów, jedno szkło lub szkło podwójne, bez nadruku lub z nadrukiem, okładziny wewnętrznych ścian komory spalania lub specjalny system REFABOX. Jest on odporny na zużycia wynikające z użytkowania, kilkakrotnie bardziej ognioodporny, odporny na działania spalin. Ma również większą niż 40% zdolność akumulacji ciepła. Jego częścią jest ceramiczny deflektor odporny na spaliny zwiększające temperaturę w komorze spalinowej, który pomaga w spalaniu, w wyniku czego szyba jest o wiele mniej zanieczyszczona. W celu zwiększenia skuteczności wkładu kominkowego i poprawienia parametrów ekologicznych, powietrze trzeciorzędowe jest przepuszczane do komory spalania kanalikami umieszczonymi w tylnych rogach wkładu kominkowego. W celu uproszczenia obsługi, dostęp do mechanicznych części rozdzielacza powietrza został umieszczony na zewnątrz wkładu. Zewnętrzne przewody wentylacyjne mogą być montowane w prawo, w lewo lub w tylnej części.