Inspiracja

W chłodne jesienne i zimowe wieczory najlepiej odpoczywa się przy rozgrzanym kominku. Marzysz o takim wypoczynku? Nie ma nic prostszego! Skontaktuj się z firmą MBTerm-krby s.r.o., która pomoże ci zrealizować marzenie od początku do końca. Od wyboru wkładu kominkowego po montaż. Firma oferuje wysokiej jakości wkłady kominkowe polskiego producenta Unico.

W dzisiejszym czasie kominek może być estetycznym dodatkiem, jak również bardzo funkcyjną częścią systemu ekonomicznego ogrzewania całego domu. Zatem na początku warto zadać sobie pytanie, do czego kominek ma służyć? Jeśli ma pełnić przede wszystkim funkcję estetyczną, nie trzeba kupować wkładu kominkowego wysokiej jakości. W przypadku, gdy kominek ma na pierwszym miejscu służyć do ogrzewania mieszkania, warto zainwestować i wybrać wkład kominkowy oraz obudowę kominka wysokiej jakości. Dzięki temu przez długie lata możesz cieszyć się z dobrze funkcjonującego, bezproblemowego ogrzewania. Obudowane wkłady kominkowe są ciekawą kombinacją pieca kominkowego i klasycznego otwartego kominka. Świetnie nadają się do ogrzewania mieszkania - są efektywne i można je zostawić bez nadzoru.

W ofercie firmy MBTerm-kominki są wkłady kominkowe wysokiej jakości, różnych kształtów i rozmiarów od renomowanych producentów. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Unico – do modnego i rustykalnego wnętrza

Produkowane w Polsce wkłady kominkowe Unico, które znajdziesz w ofercie firmy MBTerm-kominki mają modny design, są efektywne i niezawodne. Są produkowane na podstawie technologii patentowej spółki Unirol z.o.o. ze stali wysokiej jakości, dzięki czemu są odporne na wielogodzinne działanie wysokiej temperatury. Stal cięta laserowo nadaje kominkom modny, estetyczny wygląd. Wkłady kominkowe Unico mają prosty kształt, dzięki czemu pasują zarówno do modnego, jak również rustykalnego wnętrza.

Podstawowymi modelami konwekcyjnych wkładów kominkowych w naszej ofercie są Hermes i Dragon o mocy od 8 do 16 KW. Natomiast wśród wkładów z płaszczem wodnym są to modele Neptun i Nemo o mocy od 8 do 24 KW. Kominkowe wkłady można instalować w domach pasywnych, domach z rekuperacją, klimatyzacją, okapami wentylacyjnymi, ale również w restauracjach, hotelach itp.

Wyjątkowo szczelny korpus

Konwekcyjne wkłady kominkowe Unico Dragon i kominkowe wkłady z płaszczem wodnym Unico Nemo są częścią nowej kolekcji wkładek Unico. Mają 100% szczelną komorę spalania ( urządzenie typu „C“ ), dzięki czemu działają bardzo sprawnie, mają system dopalania spalin oraz system idealnie czystej szyby. Pierwotne i wtórne powietrze, które jest potrzebne do odpowiedniego spalania, jest prowadzone z zewnątrz otworem o średnicy 125 mm. Za pośrednictwem innowacyjnego systemu powietrze pierwotne jest prowadzone do dolnej części wkładu i szerokimi kanałami również do górnej części szyby. Powietrze rozgrzane do odpowiedniej temperatury zapewnia czystość szyby. Do kolektoru umieszczonego w górnej części ściany zostaje prowadzone powietrze wtórne, dzięki czemu dopalanie spalin staje się bardziej efektywne.

Konwekcyjne wkłady kominkowe z rusztem Unico Hermes oraz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym Unico Neptun są wyposażone w praktyczny popielnik, dzięki czemu czyszczenie wkładu staje się bardzo proste i wygodne. W przypadku wersji „modern“ popielnik znajduje się pod rusztem. Wkłady kominkowe z tej serii mają specjalny uchwyt, który umożliwia szybkie usunięcie rusztu. Pierwotne powietrze dostaje się pod ruszt przez rurę o średnicy 100 mm, która umożliwia regulowanie dostarczanego powietrza. Ciągły przepływ wtórnego powietrza nad kominkową szybą zapewnia minimalną konieczność utrzymywania szkła oraz czyste i równomierne spalanie.

Kominkowe wkłady Unico Hermes 2, Hermes 8, Hermes 12, Dragon 2 a Dragon 8 można podłączyć do akumulacyjnej obudowy. Chodzi o zamknięty system konwekcyjny, w którym łatwość i niezawodność łączy się z możliwością regulacji i wysokim stopniem efektywności. Takie podłączenie jest zalecane również ze względów zdrowotnych i utrzymywania czystości. Ciepło kominka tworzy przyjemny klimat bez bakterii, wirusów i prochu. Celem akumulacyjnej obudowy jest zatrzymywanie i przekazywanie ciepła również po wygaśnięciu paleniska. Dzięki temu ogrzewanie staje się bardziej oszczędne.

Przy współpracy z producentem wkładów kominkowych z płaszczem wodnym firmą Kratki, przygotowaliśmy kilka inspirujących fotomontaży z instalacją wkładów kominkowych w mieszkaniu.

Chcielibyśmy podziękować firmie Kratki za udostępnienie bardzo udanych projektów.