TATAREK RT05 Regulator prędkości obrotów wentylatora kominkowego

Regulator temperatury obrotów wentylatorów kominkowych w rozprowadzaniu ciepłego powietrza ... więcej

Identyfikator produktu: 46040020
Cena dostawy: 40,00 zł
Ekspedycja 5-15 dni roboczych
530,23
438,21 zł bez VAT
Posiadacz cerytikatu jakości
Bezpieczna płatność kartą
Ponad 10 lat doświadczenia w branży

TATAREK RT05 Regulator prędkości obrotów wentylatora kominkowego

Mikroprocesorowy regulator prędkości silnika do wentylatorów kominkowych oraz innych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych pracujących w systemach dystrybucji gorącego powietrza.

RT-05 Mikroprocesorowy regulator temperatury JACUŚ jest innowacyjnym urządzeniem stosowanym jako regulator temperatury w instalacjach kominkowych z systemami dystrybucji gorącego powietrza oraz grzewczo-wentylacyjnymi.

Sterownik ten został zaprojektowany do współpracy z różnego rodzaju wentylatorami i urządzeniami wentylacyjnymi w celu poprawy wydajności wymiany ciepła w pomieszczeniach ogrzewanych kominkiem z wymuszonym obiegiem powietrza. Pozwala na płynną regulację wymuszonego przepływu powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach zgodnie z temperaturą ustawioną przez użytkownika.

Dzięki łatwej instalacji może być również zastosowany do już istniejących instalacji. Umożliwia on współpracę ze wszystkimi wentylatorami dostępnymi na rynku.

Przed sezonem grzewczym można poprzez odpowiednie naprogramowanie ustawień temperatury wykorzystać nasz sprzęt do wentylacji pomieszczeń zimnym powietrzem (wymuszonym obiegiem za pomocą urządzenia wentylacyjnego).

Regulator składa się z dwóch elementów:

- Modułu wykonawczego, który jest jednostką sterującą wszystkimi funkcjami regulatora - umieszcza się go bezpośrednio obok wentylatora. Oprócz podstawowych funkcji, nadzoruje on również bezpieczeństwo systemu poprzez ochronę wentylatora przed przegrzaniem.

- Kontrolno-sterującego panelu - który jest praktycznie jedynym widocznym elementem całego układu, w którym mierzona jest temperatura pokojowa. Na tym panelu wykonywana jest również jedyna wymagana interwencja użytkownika do całego systemu - ustawienia pożądanej temperatury i prędkości wentylatora.

- Chociaż regulator JACUŚ RT-05 jest na rynku stosunkowo krótki okres czasu, zyskał już wielu zwolenników dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do regulacji gorącym powietrzem. Powodzeniem cieszy się zarówno wśród producentów wentylatorów kominkowych, jak i klientów indywidualnych, dając im pełną kontrolę nad tak kapryśnym nośnikiem ciepła, jakim jak powietrze.

Podstawowe dane techniczne:

 • Zasilanie: 230 V / 50 Hz 
 • Obciążenie wyjść: 3 A / 230 V / 50 Hz 
 • Maksymalna moc przyłączeniowa: 460 VA 
 • Temperatura pracy: 0–40 ° C 
 • Zakres pomiaru temperatury nawiewu: 0–155 °C ± 5 °C 
 • Zakres pomiaru temperatury w pomieszczeniu: 0 –35 °C ± 1 °C 
 • Temperatura włączenia alarmu: 145 °C 
 • Temperatura wyłączenia alarmu: 135 °C 
 • Zakres płynnej regulacji obrotów: 10% -100% 
 • Bezpiecznik: 3,15 A / 250 V 
 • Stopień ochrony: IP 55 (moduł) 
 • Wymiary (szer. × wys. × d) 110 × 30 × 80, (panel) 115 × 50 × 115 (moduł) 
Podstawowe funkcje regulatora:
- Kontroluje temperaturę w komorze silnika dmuchawy i chrzabezpiecza ją przed zatarciem, włączając się, gdy temperatura przekroczy 145 ° C, 
- W trybie pracy "regulator obrotów" umożliwia płynną regulację obrotów w zakresie od 10% do 100% maksymalnej prędkości wentylatora,
- W trybie pracy "regulator temperatury" umożliwia stabilizację temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 8 ° C do 30 ° C dzięki ciągłej regulacji dopływu gorącego powietrza. 

Parametry

Dyskusja

Masz pytanie, pochwałę lub uwagę?
Zostaw komentarz.