TATAREK RT03 CTD Regulator prędkości wentylatora

Regulator temperaturowy do obiegów wentylatorów kominkowych w dystrybucji gorącego powietrza ... więcej

Identyfikator produktu: 46040012
Cena dostawy: 40,00 zł
Dostępne 4 szt
404,43
334,24 zł bez VAT
Posiadacz cerytikatu jakości
Bezpieczna płatność kartą
Ponad 10 lat doświadczenia w branży

TATAREK RT03 CTD Regulator prędkości wentylatora

Mikroprocesorowy regulator obrotów wentylatorów kominkowych i innych urządzeń grzewczo-wentylacyjnych w dystrybucji ciepłego powietrza
- mikroprocesorowy regulator temperatury RT-03C ARO mierzy temperaturę w komorze wentylatora nawiewnego kominka i reguluje jego prędkość poprzez sterowanie dystrybucji gorącego powietrza. Regulacja odbywa się w dwóch trybach: - ręcznym (MAN), - automatycznym (AUTO).

- W trybie ręcznym (MAN) prędkość wentylatora ustawiana jest ręcznie w zakresie 0 .... 10, gdzie 0 oznacza, że wentylator jest wyłączony, a 10 oznacza prędkość maksymalną. W tym trybie pracy regulator pomiaru temperatury nie ma wpływu na zmianę prędkości obrotowej silnika.

- W trybie automatycznym (AUTO) prędkość silnika wentylatora jest regulowana automatycznie w zależności od mierzonej temperatury. Gdy temperatura przekroczy 40° C, wentylator włącza się i zapewnia pracę wentylatora na minimalnych obrotach, natomiast wraz ze wzrostem temperatury prędkość rośnie proporcjonalnie, a maksymalną prędkość osiąga po podwyższeniu temperatury do 80 ° C.

- W trybie automatycznym mierzona wartość temperatury w zakresie od 0 do 99 ° C wyświetlana jest na wyświetlaczu LCD sterownika, natomiast powyżej 99 ° C pojawia się symbol „HI”. W każdej chwili możemy sprawdzić na nim aktualną prędkość obrotową silnika, w tym celu należy wcisnąć przycisk oznaczony „MAN” na panelu sterującym urządzenia. Zakres pracy tego sterownika można dostosować do specyficznych wymagań danego silnika wentylatora poprzez dokonanie odpowiednich ustawień w trybie „serwisowym” regulatora oraz ograniczenie jego minimalnej i maksymalnej prędkości. Zwykle minimalna (0) i maksymalna prędkość (99) oznacza pełny zakres sterowania prędkością (100%). Minimalną prędkość obrotów można zwiększyć do 40 (40% pełnej prędkości silnika), a maksymalną można zmniejszyć do 60 (60% pełnej prędkości silnika). W przypadku wyłączenia zasilania (przełącznikiem NETWORK lub w przypadku zaniku zasilania) aktualny tryb pracy i ustawione parametry zostaną zapamiętane i przywrócone po ponownym załączeniu sterownika lub przywróceniu zasilania Sterownik wyposażony jest również w funkcję alarmu dźwiękowego, który uruchamia się w przypadku uszkodzenia czujnika temperatury lub jego nieprawidłowego podłączenia.

Podstawowe parametry techniczne

Zasilanie 230 V / 50 Hz
Pobór mocy bez obciążenia 4 W.
Obciążalność wyjścia wentylatora 1 A / 230 V / 50 Hz
Warunki pracy 0° C - 50° C,
wilgotność 10-90%
bez kondensacji
Stopień ochrony IP 20
Sensor ciepła KTY84
Maksymalna temperatura czujnika 300 ° C
Zakres pomiaru temperatury 0–99 ° C
Błąd pomiaru temperatury 1 ° C
bezpiecznik 3,15 A / 250 V.
Montaż Podtynkowe pudełko instalacyjna P2 × 60
Wymiary (szer. × wys. × głęb.) 148 × 80 × 55Podstawowe funkcje sterownika
- W trybie automatycznym stale reguluje zakres prędkości silników wentylatorów w zależności od zadanej temperatury,
- W trybie pracy ręcznej umożliwia ręczną zmianę zakresu prędkości od 0% do 100% maksymalnej prędkości wentylatora,
- Posiada tryb „serwisowy”, dzięki któremu stosowane zakresy prędkości można dostosować do indywidualnych potrzeb wybranych typów wentylatorów.


Wyłączny importer w Polsce: MBTerm-krby s.r.o.

Parametry

Dyskusja

Masz pytanie, pochwałę lub uwagę?
Zostaw komentarz.