TATAREK RT08 GTD Bufor Sterownik

Mikroprocesorowy regulator temperatury sterujący obiegiem grzewczym, w którym źródłem ciepła jest kominek z płaszczem wodnym i którego praca regulowana jest za pomocą przepustnicy powietrza kontrolującej proces spalania. ... więcej

Identyfikator produktu: 46011205
Cena dostawy: 40,00 zł
Ekspedycja 5-15 dni roboczych
682,72
564,23 zł bez VAT
Posiadacz cerytikatu jakości
Bezpieczna płatność kartą
Ponad 10 lat doświadczenia w branży

TATAREK RT08 GTD Bufor Sterownik

mikroprocesorowy regulator temperatury RT-08 G BUFOR LUX jest regulatorem do sterowania obiegiem grzewczym, w którym źródłem ciepła jest piec kominkowy lub wkład kominkowy z wymiennikiem wodnym i którego pracą steruje przepustnica regulująca proces spalania. Ciepło odprowadzane jest do zasobnika buforowego (BUFOR), zasobnika ciepłej wody użytkowej (CWU) oraz do układu centralnego ogrzewania (CO).

- Podstawową funkcją tego sterownika jest utrzymanie temperatury w wymienniku wodnym pieca kominkowego na określonej wartości poprzez odpowiednie otwarcie przepustnicy doprowadzającej powietrze do kominka w zależności od temperatury w wymienniku wodnym.

Do podstawowych funkcji tego sterownika należy również w pełni automatyczna praca dwóch pomp cyrkulacyjnych CWU na podstawie indywidualnych ustawień temperatury dla każdej z tych pomp oraz pompa ładująca CWU, której działanie jest regulowane poprzez pomiar temperatury dwoma czujnikami umieszczonymi w zasobniku CWU. lub zbiornik magazynowy.

- Działanie przepustnicy kontrolowane jest poprzez porównanie temperatury zadanej przez użytkownika z rzeczywistą temperaturą w wymienniku wodnym pieca i w zależności od różnicy między tymi temperaturami przepustnica zamyka się lub otwiera. Klapa otwiera się w sposób ciągły o 10% (100% - pełne otwarcie klapy). Każde uruchomienie przepustnicy sygnalizowane jest zapaleniem odpowiedniej kontrolki na panelu sterującym. Przerwa w zasilaniu lub odłączenie sterownika od sieci spowoduje ustawienie klapy w stan całkowitego zamknięcia i tym samym zamknięcie dostępu powietrza do paleniska.

- Sterownik RT-08G BUFOR LUX to kolejny produkt przeznaczony do obsługi pieców kominkowych z płaszczem wodnym, co dodatkowo rozszerza możliwości najefektywniejszego wykorzystania ciepła uzyskiwanego podczas używania tych pieców kominkowych. Dodano funkcję „trybu letniego”, która pozwala w okresie letnim, na pracę pompy wyłącznie do ładowania CWU lub zbiornika akumulacyjnego, bez konieczności pracy innych pomp CO obsługujących układy cieplne Kolejną funkcją, która została zastosowana w tym regulatorze jest wbudowanie w sterownik funkcji programowalnego termostatu, co pozwala na indywidualne ustawienie temperatury na 4 różne czasy.
Do kontroloru dodano podświetlany wyświetlacz LCD, który dostarcza kompletnych danych opisowych dotyczących aktualnej pracy sterownika, a także funkcji użytkowych, które można zmieniać.

- Wyposażenie sterownika obejmuje również sygnalizację uszkodzenia jednego z czujników temperatury oraz sygnalizację przegrzania wodz w obiegach, co oprócz sygnałów dźwiękowych i świetlnych powoduje ciągłą pracę obu pomp obiegowych i całkowite zamknięcie przepustnicy dla bezpiecznego wygaszenia pieca.


Podstawowe parametry techniczne

Zasilanie 230 V / 50 Hz
Pobór mocy bez obciążenia 5 W.
Maksymalna moc łączeniowa 750 W.
Liczba wyjść do sterowania pompą 3 × 250 W / 230 V / 50 Hz
Liczba wyjść do sterowania beznapięciowego 1
Liczba wyjść do sterowania siłownikiem przepustnicy (RT-08P) 1 × 5 V / 500 mA / DC
Liczba czujników temperatury wody 3 × KTY81 (0 ... + 100 ° C)
Dokładność pomiaru temperatury 2 ° C
Rozdzielczość pomiaru temperatury 0,5 ° C
Liczba stref czasowych 4
bezpiecznik 6,3 A / 250 V.
Stopień ochrony IP41

Podstawowe funkcje sterownika
- Ciągła kontrola pracy przepustnicy regulująca dopływ powietrza do paleniska, pełna optymalizacja i kontrola procesu spalania.
- Sterowanie pracą pompy ładującej zasobnik CWU z priorytetem CWU lub zasobnikiem,
- Sterowanie pracą dwóch pomp obiegowych CO,
- Funkcja wyłączenia innego źródła ciepła w czasie gdy kominek dostarcza ciepło do dystrybucji,
- Zintegrowana funkcja programowalnego termostatu,
- Praca regulatora w trybie letnim dostosowanym wyłącznie do zasilania zasobnika CWU lub zasobnika,
- Automatyczne całkowite zamknięcie przepustnicy po zakończeniu procesu spalania, co zabezpiecza przed wychłodzeniem rur i pomieszczeń,
- Sygnalizacja uszkodzenia czujnika i przegrzania obiegów grzewczych
- funkcja „Anti-Stop” do ochrony pomp poza sezonem grzewczym
- Funkcje ochrony przed zamarzaniem

Parametry

Dyskusja

Masz pytanie, pochwałę lub uwagę?
Zostaw komentarz.