TATAREK RT08 GTD Bufor Kontroler automatyki

Mikroprocesorowy regulator temperatury do dystrybucji ciepła z zasobnikiem na bazie wkładów kominkowych z wodnym wymiennikiem ciepła z regulacją dławienia nawiewu powietrza ... więcej

Identyfikator produktu: 46011205
Cena dostawy: 30,00 zł
Ekspedycja 5-15 dni roboczych
951,55
773,62 zł bez VAT
Posiadacz cerytikatu jakości
Bezpieczna płatność kartą
Ponad 10 lat doświadczenia w branży

TATAREK RT08 GTD Bufor Kontroler automatyki

Mikroprocesorowy regulator temperatury do obiegów grzewczych ze zbiornikiem akumulacyjnym na bazie wkładów kominkowych z wodnym wymiennikiem ciepła z przepustnicą regulującą dopływ powietrza - mikroprocesorowy regulator temperatury RT-08 G BUFOR LUX jest regulatorem do sterowania obiegiem grzewczym, w którym źródłem ciepła jest wkład kominkowy lub wkład kominkowy z wodnym wymiennikiem ciepła i którego praca sterowana jest za pomocą przepustnicy regulującej proces spalania. Ciepło jest odprowadzane do zbiornika akumulacyjnego (BUFOR), zbiornika ciepłej wody użytkowej (CWU) i przewodów centralnego ogrzewania (Kogeneracja).

- Podstawową funkcją tego sterownika jest utrzymanie temperatury w wymienniku wodnym pieca kominkowego na określonej wartości poprzez odpowiednie otwarcie przepustnicy doprowadzającej powietrze do kominka w zależności od temperatury w wymienniku wodnym.

Do podstawowych funkcji tego sterownika należy również w pełni automatyczna praca dwóch pomp cyrkulacyjnych CWU na podstawie indywidualnych ustawień temperatury dla każdej z tych pomp oraz pompa ładująca CWU, której działanie jest regulowane poprzez pomiar temperatury dwoma czujnikami umieszczonymi w zasobniku CWU. lub zbiornik magazynowy.

- Działanie przepustnicy jest kontrolowane poprzez porównanie temperatury ustawionej przez użytkownika z temperaturą rzeczywistą w wymienniku wodnym pieca i w zależności od różnicy tych temperatur zawór zamyka się lub otwiera. Klapa otwiera się w sposób ciągły o 10% (100% - pełne otwarcie klapy). Każde uruchomienie przepustnicy sygnalizowane jest zapaleniem odpowiedniej kontrolki na panelu sterującym. Przerwa w zasilaniu lub odłączenie sterownika od sieci spowoduje ustawienie klapy w stan całkowitego zamknięcia i tym samym zamknięcie dostępu powietrza do paleniska.

- Regulator RT-08G BUFOR LUX to kolejny produkt przeznaczony do obsługi pieców na drewno z wkładem c.o., który dodatkowo rozszerza możliwości najbardziej efektywnego wykorzystania ciepła uzyskanego podczas użytkowania tych pieców. Zastosowano funkcję "trybu letniego", która umożliwia pracę w okresie letnim tylko pompy napełniającej c.w.u. lub zasobnika, bez konieczności pracy innych pomp c.w.u. obsługujących węzeł cieplny. Kolejną funkcją, która została zastosowana w tym regulatorze jest wbudowanie w sterownik funkcji programowalnego termostatu, co pozwala na indywidualne ustawienie temperatury na 4 różne czasy.
Do kontroloru dodano podświetlany wyświetlacz LCD, który dostarcza kompletnych danych opisowych dotyczących aktualnej pracy sterownika, a także funkcji użytkowych, które można zmieniać.

- Wyposażenie regulatora obejmuje również sygnalizację uszkodzenia jednego z czujników temperatury oraz sygnalizację przegrzania wody w instalacji rozdzielczej, co oprócz sygnałów dźwiękowych i świetlnych powoduje ciągłą pracę obu pomp cyrkulacyjnych oraz całkowite zamknięcie przepustnicy w celu bezpiecznego wygaszenia instalacji grzewczej.


Podstawowe parametry techniczne

Moc 230 V/50 Hz
Wejście mocy bez obciążenia5 W
Maksymalna moc przełączania750 W
Liczba wyjść do sterowania pompą3×250 W/230 V/50 Hz
Liczba wyjść do sterowania beznapięciowego 1
Liczba wyjść do sterowania siłownikiem przepustnicy (RT-08P)1 × 5 V/500 mA/DC
Liczba czujników temperatury wody3 × KTY81 (0...+100 °C)
Dokładność pomiaru temperatury2 °C
Rozdzielczość pomiaru temperatury 0,5 °C
Liczba stref czasowych4
Wyłącznik automatyczny 6,3 A/250 V
Stopień pokryciaIP41

Podstawowe funkcje sterownika
- Ciągła kontrola pracy przepustnicy regulująca dopływ powietrza do paleniska, pełna optymalizacja i kontrola procesu spalania.
- Sterowanie pracą pompy ładującej zasobnik CWU z priorytetem CWU lub zasobnikiem,
- Sterowanie pracą dwóch pomp obiegowych CO,
- Funkcja wyłączenia innego źródła ciepła w czasie gdy kominek dostarcza ciepło do dystrybucji,
- Zintegrowana funkcja programowalnego termostatu,
- Praca regulatora w "trybie letnim" przystosowanym wyłącznie do zasilania zasobnika lub zasobnika c.w.u,
- Automatyczne całkowite zamknięcie przepustnicy po zakończeniu procesu spalania, co zabezpiecza przed wychłodzeniem rur i pomieszczeń,
- Sygnalizacja uszkodzenia czujnika i przegrzania obiegów grzewczych
- Funkcja "Anti-Stop" chroni pompy poza sezonem grzewczym,
- funkcje ochrony przed zamarzaniem,
- Sygnalizacja zablokowania klapy, a w przypadku

Parametry

Od tej marki

Więcej produktów marki TATAREK