Wymiennik ciepłowodny Turbo 200 z pętlą chłodzącą

Wymiennik ciepłowodny Turbo 200 z pętlą chłodzącą ... więcej

Identyfikator produktu: 4601301
Cena dostawy: 40,00 zł
4-12 tygodni
1 290,00
1 048,78 zł bez VAT
Posiadacz cerytikatu jakości
Bezpieczna płatność kartą
Ponad 10 lat doświadczenia w branży

Wymiennik ciepłowodny Turbo 200 z pętlą chłodzącą

Wymiennik ciepłowodny Turbo 200 z pętlą chłodzącą

Turbodym to nasada kominkowa przeznaczone do montażu na przewód kominowy z kominka. Jest zaprojektowany tak, aby uzyskał część energii cieplnej zawartej w spalinach wychodzących z komory spalania wkładu kominkowego. Ciepło przekazywane jest do gorącej wody wodociągowej lub przez centralne ogrzewanie do kaloryferów w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to bardzo ekonomiczne źródło ciepła, ponieważ nie wymaga zużycia dodatkowego paliwa, wykorzystuje tylko nadmiar ciepła ze spalin, które wpływają do komina. Gorące spaliny ogrzewają wodę w płaszczu wymiennika. Gorąca woda jest odprowadzana przez króciec umieszczony na bocznej ścianie wymiennika. Turbodym jest przystosowany do współpracy z kaloryferami i systemami ogrzewania podłogowego zasilanymi/napędzanymi przez pompy centralnego ogrzewania na paliwa stałe, gaz, olej, energię elektryczną i pompy cieplne oraz panele słoneczne.

Turbodym jest wyprodukowany ze stali przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach. Materiał ten jest przystosowany do pracy w systemach centralnego ogrzewania, zapewnia wysoką niezawodność urządzenia, odporność termiczną i długotrwałą eksploatację.

Centralną częścią urządzenia jest komora wewnętrzna, w której znajduje się system rur, które zwiększają powierzchnię kontaktu wody z czynnikiem grzewczym, czyli spalinami. Ponadto Turbodym jest wyposażony w pętlę chłodzącą, tzn. przez rurę miedzianą, która zapewnia ochronę termiczną urządzenia.

Parametry