TATAREK RT10 TD Regulator prędkość wentylatora

mikroprocesorowy regulator obrotów silników wentylatorowych ... więcej

Identyfikator produktu: 46040002
Cena dostawy: 40,00 zł
Dostępne 3 szt
199,51
164,88 zł bez VAT
Posiadacz cerytikatu jakości
Bezpieczna płatność kartą
Ponad 10 lat doświadczenia w branży

TATAREK RT10 TD Regulator prędkość wentylatora

- Mikroprocesorowy regulator prędkości RT-10 jest przeznaczony do precyzyjnej regulacji obrotów różnych typów wentylatorów. Regulator jest przystosowany do współpracy z takimi dmuchawami, których obroty zależą od skutecznego napięcia podanego na silnik dmuchawy. Elementem wykonawczym regulatora jest triak, który wysterowany w odpowiednim kącie fazowym, w stosunku do napięcia sieci, steruje silnikiem dmuchawy.

- W ofercie firmy TATAREK jest on najprostszym regulatorem przeznaczonym do sterowan ria pracą silników wentylatorów i stanowi uzupełnienie automatycznychegulatorów RT-03C ARO i RT-05 JACUŚ, które oprócz płynnej regulacji prędkości obrotów wentylatora wykonują także zadania związane z kontrolą temperatury.

W sterowniku RT-10 prędkość jest sygnalizowana na panelu sterowania za pomocą lampek, które po włączeniu pokazują stopień wysterowania dmuchawy. Gdy wentylator jest wyłączony, wszystkie lampki są całkowicie wyłączone, natomiast po włączeniu lampki stopniowo zapalają się wraz ze wzrostem prędkości silnika. Na początku pracy wzrost prędkości jest sygnalizowany miganiem poszczególnych lampek, rozpoczynając od prędkości minimalnej, przy czym natężenie impulsów świetlnych w początkowej fazie zmienia się od krótkich do dłuższych aż po całkowite ciągłe świecenie się lampki. W ten oto sposób sygnalizowany jest wzrost kolejnych poziomów prędkości wentylatora aż do prędkości maksymalnej, co oznacza osiągnięcie 100% mocy silnika wentylatora. W czasie pracy dmuchawy można dowolnie zmienić zakres prędkości obrotów, naciskając przyciski „+” lub „-”.

Opisywany sterownik posiada również tryb serwisowy służący do wyboru typu silnika. Opcja ta została wprowadzona ze względu na to, iż niektórzy producenci nadal używają starszych typów silników (oznaczonych jako RV), w przypadku których obsługa jest możliwa po odpowiedniej interwencji w trybie serwisowym, wykonanej przez osobę instalującą urządzenie przy pierwszym uruchomieniu.

- Sterownik RT-10 jest doskonałym uzupełnieniem istniejącej serii "TATAREK" przeznaczonej do obsługi systemów zasilania powietrzem oraz jako innowacyjne rozwiązanie do płynnej kontroli zakresu prędkości obrotów silników wentylatorów. Pozwalaja na jeszcze większy komfort i oszczędność w użyciu tychże systemów, przy zachowaniu minimalnych kosztów finansowych w odniesieniu do automatycznych systemów kontroli.

Regulator dostępny jest w wersji podtynkowej RT-10 i naściennej RT-10N.

Wersja Titanium dostępna jest tylko w wersji do wbudowania (ukrytej).

Podstawowa funkcja sterownika:
- W sposób płynny reguluje zakres prędkości silnika wentylatora,
- Panel sterowania informuje o aktualnej prędkości obrotów wentylatora,
- Pozwala na obsługę silników starszego typu stosowanych w napędach wentylatorów zwanych RV.

Podstawowe dane techniczne:

  • Zasilanie: 230 V / 50 Hz
  • Pobór mocy bez obciążenia:: 1 W
  • Maksymalna moc wentylatora: 400 W
  • Zakres płynnej regulacji obrotów: 10% –100%
  • Bezpiecznik: 6,3 A / 250 V
  • Stopień ochrony: IP41 

Parametry

Dyskusja

Masz pytanie, pochwałę lub uwagę?
Zostaw komentarz.